Wszystkie

No alerts found.

Międzynarodowy Dzień Powszechnego Dostępu do Informacji

Międzynarodowy Dzień Powszechnego Dostępu do Informacji
Wstecz

Międzynarodowy Dzień Powszechnego Dostępu do Informacji

28 września 2023

Mamy wiele możliwości jakie daje nam prawo aby kontrolować władzę. Jednak w tym ważnym dniu dla wielu organizacji społecznych należy zadać pytania:

  1. Czy korzystasz ze swoich praw dostępu do informacji?
  2. Czy interesujesz się działaniami władz i weryfikujesz informacje, które wybiórczo przekazują urzędnicy?
  3. Kiedy ostatnio sprawdziłeś na ile pełną i prawdziwą informacje przeczytałeś/łaś?

My robimy to na codzień bez wynagrodzenia. Robimy to dla siebie, dla Was, dla przyszłości. Korzystamy z prawa do informacji i wiemy, że budzi to sprzeciw tych, którym zwyczaje i poczucie nieomylności weszły głęboko w codzienność. 

Jednak, czy dalej chcecie żyć w bańce informacji pochodzących tylko z jednego źródła, z jednym „nieomylnym” przekazem? My nie. 

Dlatego w tym dniu wszystkim życzymy jak najmniej propagandy i plotek, a jak najwięcej jawnych informacji i wygranych potyczek prawa ze zwyczajami. 

„Transparentny” remont


Z okazji tego dnia publikujemy jawną i klarowną informację o stanie wiedzy i podjętych działaniach burmistrza w sprawie remontu ulicy Krakowskiej. 

Na wczorajszej sesji Rady Miasta i Gminy padło pytanie o remont ulicy Krakowskiej, a w zasadzie o jej nieszczególnie estetyczne wykonanie. W odpowiedzi okazało się, że pan burmistrz nie wiedział, że taka inwestycja będzie tutaj prowadzona i nie miał na nią wpływu. Inwestycję przeprowadził samorząd województwa mazowieckiego – bo to droga wojewódzka.

Nasz burmistrz – Nasz gospodarz.

Dowiedzieliśmy się, że jest to stan docelowy. Niby zawsze można zgłosić uwagi do wykonawcy, ale pan burmistrz nie wie czy zostałyby rozpatrzone. Wyszło fatalnie, ale pan burmistrz postara się o nowy „dywan” na ulicy Krakowskiej.

Zresztą można o tym posłuchać tutaj: YOUTUBE – SESJA 27.09.2023

Panie Burmistrzu, jeśli wykonanie telefonu do właściwego organu aby dowiedzieć się konkretów nie wystarcza, to jeszcze zawsze pozostaje użycie wniosku o udostępnienie informacji publicznej. Prosimy korzystać ze swoich praw.

Przeczytaj również