Wszystkie

No alerts found.

BIAŁOBRZESKI ALFABET – C JAK CODZIENNOŚĆ

BIAŁOBRZESKI ALFABET – C JAK CODZIENNOŚĆ
Wstecz

BIAŁOBRZESKI ALFABET – C JAK CODZIENNOŚĆ

16 lutego 2024

Zaczarowane koło. Dom – Praca. Praca – Dom. Czasami jakieś hobby. Nie pracujesz, nie masz za co żyć. Pracujesz, nie masz kiedy żyć.

Zakręcona/ny w codzienności przestajesz zauważać to co się dzieje obok Ciebie. Dbasz o najbliższych.

Białobrzeska codzienność (a może także codzienność w okolicy w której obecnie mieszkasz i czytasz ten post) to poranny sznur samochodów, lekki korek przy szkołach, punktach usługowych i nagła cisza po godzinie 8:00. Po kilku godzinach powtórka, a na wieczór znowu cisza. Ciemne witryny nieczynnych sklepów, majaczące się w oddali pojedyncze cienie ludzi. Ruch samochodowy pod dyskontami, ryk silników i pisk opon przy stadionie, zdają się przeczyć poczuciu ciszy. A może tylko nas oszukują, mylnie stwarzając poczucie, że coś się dzieje?

Białobrzeska codzienność ma również swój internetowy wymiar. Tam jako tako coś się dzieje. Media lokalne pławią się i prześcigają w podnoszeniu poprzeczki coraz to lepszych wiadomości. Ale na koniec jest jak w realnym świecie – również zapada cisza. Trudne tematy są nie poruszane. Komentarze pozostają bez odpowiedzi. Króluje jednostronność przekazu.

Codzienność Droga Mieszkanko i Drogi Mieszkańcu w Białobrzegach, to ciągle te same nierozwiązane proste tematy i ta bezsensowna cisza. Czy ona Ciebie uspokaja, czy budzi niepokój?

W tej codzienności następuje przełamanie. Raz na jakieś 5 lat budzą się niczym ze snu. Nazwiska, tematy, obietnice. Codzienność raz na 5 lat wychodzi do Ciebie frontem i wywiera wpływ.

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi kampania wyborcza.

Bądźcie czujni i uważajcie na białobrzeską codzienność.

Tam gdzie Twoje pytania pozostawały bez odpowiedzi, następuje zwrot. Profile Facebook, które praktycznie były nieaktywne w kwestiach codzienności Twojego życia… teraz przełamują ciszę.

Białobrzeską codzienność zbudowaliśmy sami sobie. Nie mając kiedy żyć, oddałaś/łeś to pole działania innym. Ci inni w codzienności zapomnieli o Tobie, choć teraz na chwilę wrócą.

Codzienność, tą szarą, lokalną, da się zmieniać. Twoją wizją, Twoją wiedzą, poszerzaniem świadomości, to Ty tworzysz potencjał przekształcania istniejących układów i otwierasz nowe drogi. Ty Droga Czytelniczko, Ty Drogi Czytelniku. Tylko i wyłącznie, TY.

Przeczytaj również