Wszystkie

No alerts found.

Podsumowanie maja

Podsumowanie maja
Wstecz

Podsumowanie maja

9 czerwca 2023

Cześć Mieszkanki i Mieszkańcy,

wracamy po krótkiej majowej przerwie. Choć my się nie zatrzymujemy. Ciągle coś się dzieje, oczywiście pozytywnego. Przed wami krótkie podsumowanie ostatnich wydarzeń:

1. Z myślą o białobrzeskiej młodzieży już 17.06 o godzinie 13.00 w ramach naszych działań Masz GłosFundacja Batorego, organizujemy wydarzenie, aby odszarzyć codzienność. ZAPRASZAMY wszystkich, w tym pasjonatów deskorolki, rolek, hulajnogi, bmxów, tańca i dobrej muzyki, na pierwszy organizowany przez stowarzyszenie INICJATYWA BIAŁOBRZEGI Jam na białobrzeskim skate parku na stadionie miejskim w Białobrzegach. Więcej informacji niebawem #JAMaszGłos

2. 05.05.2023 Białobrzeskie Centrum Kultury ogłosiło wyniki konkursu na Inicjatywy Lokalne, które mają na celu aktywizację lokalnej społeczności i promocję czytelnictwa. Nasz projekt „Czytelnicza ławeczka, czyli książka, która wpłynęła na moje życie” został wybrany do realizacji. To kolejne z naszych oddolnych działań i tak ja pisaliśmy na początku… nie zatrzymujemy się.

3. 09.05.2023 Spotkaliśmy się z pracownikami Nadleśnictwo Dobieszyn, Lasy Państwowe w sprawie alei dębów w Brzeskiej Woli. Wiemy już, że jesteśmy na drodze do porozumienia, jednak nadal weryfikujemy szczegóły, tak aby zminimalizować potencjalna wycinkę do niezbędnego minimum. Podsumowanie całej sytuacji opublikujemy w oddzielnym poście. Razem z nami była obecna Pani Blandyna Drewnik oraz Pani Maria mieszkanka Brzeskiej Woli. Dziękujemy za wsparcie.

4. 09.05.2023 Na terenie Zieleniaka posadzono siedem sadzonek klonów. W kolejnych dniach rozstawiono siedem donic. W ten oto sposób mamy nowe miejsce na mapie miasta. Od strony przedszkola można już parkować. O Zieleniaku nie zapominamy. Będziemy starać się, aby w miarę możliwości finansowych Gminy, miejsce stawało się jeszcze przyjemniejszą przestrzenią dla mieszkańców.

5. 11.05.2023 odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Własnościowo Lokatorskiej w klubie Olimp. Frekwencja dopisała. Było obecnych ponad 60 osób. Poruszono mnóstwo tematów. Jednak w tym przypadku nie będziemy wyręczać Spółdzielni i liczymy, że każdy z was mieszkańców bloków otrzyma protokół ze spotkania. Jesteśmy pewni, że każdy temat byłby dla was interesujący, ale niestety Spółdzielnia nie posiada strony internetowej, a kampania informacyjna o Walnym Zgromadzeniu polegająca na wywieszeniu kartek na tablicach w klatkach wg nas była niewystarczająca. Jako „zajawkę” powiemy tylko, że toczyła się dyskusja w temacie monitoringu zwiększającego bezpieczeństwo mieszkańców bloków, był temat braku strony internetowej, był poruszony problem segregacji śmieci, był zgłaszany pomysł na fotowoltaikę na blokach oraz na zatrudnienie firmy sprzątającej klatki. Na Walnym Zgromadzeniu uczestnicy poznali także podsumowanie finansów Spółdzielni.

6. 15.05.2023 zakończyło się zbieranie przez Gminę Białobrzegi projektów do Budżetu Obywatelskiego. Pracowaliśmy nad projektami do ostatniej chwili. Mamy nadzieję, że niebawem poznamy całą listę zgłoszonych oraz przyjętych do głosowania projektów. Będziemy was informować.

7. Aplikacja Białobrzeskie Drzewa 🌳 zbliża się do 200 drzew w swojej bazie. Obecnie mamy już zinwentaryzowane 164 drzewa, których wartość szacunkową wyceniono na ponad 4 500 000 złotych. Zachęcamy każdego z was do wirtualnego działania na rzecz drzew. Dzięki aplikacji jesteśmy w stanie monitorować miejską zieleń. To działania oddolne, ale bezprecedensowe. Pierwszy raz w historii Białobrzegów, każdy mieszkaniec może współtworzyć zieloną mapę miasta. Działania umożliwiają otwarcie nowego rozdziału w lokalnej edukacji, ochronie drzew i ich pielęgnacji. Zapraszamy: https://bialobrzegi.drzewo.info

8. Cały czas monitorujemy sprawy publiczne. Pomagamy i wspieramy osoby, które zgłaszają się do nas z ogólnospołecznymi tematami i problemami. Rozmawiamy i prowadzimy dialog z każdym bez względu na barwy polityczne. Niebawem przedstawimy kolejne owoce naszej pracy i opiszemy je na Facebook.

#białobrzegi #inicjatywa #wiadomości #działania #gmina #powiat #mieszkańcy #wydarzenia #informacje #jamaszgłos #skate #jam #spółdzielnia #bloki

Przeczytaj również