Wszystkie

No alerts found.

Stadion w Białobrzegach

Stadion w Białobrzegach
Wstecz

Stadion w Białobrzegach

7 czerwca 2023

Święta święta i po świętach… więc może trzeba spalić zbędne kalorie? Gdzie?

Na stadionie!

To co dzwonimy? Eee no gdzie… stadion w który zainwestowano miliony złotych ma niedziałający numer telefonu. W momencie kiedy piszemy ten post dane na stronie Pilicy Białobrzegi są nieaktualne, a numer telefonu nie istnieje. Z informacji uzyskanych od Gminy wiemy, że ilość etatów związanych z pełnieniem obowiązków na stadionie miejskim to 4!

Stadion – tel. 48 613 28 13

To dopiero początek wyzwania. Próbowaliśmy dowiedzieć się kiedy i jak można skorzystać z sauny na stadionie przez komunikatory na mediach społecznościowych Pilicy oraz przez e-mail… i co? Cisza.

No więc może na stronie Gminy? Czy tam znajdziemy namiary na stadion i regulaminy korzystania z ogólnodostępnych – bo przecież finansowanych z publicznych pieniędzy pomieszczeń i urządzeń… i co? Pusto. Suche teksty o przeznaczeniu stadionu. Jedyna dobra wiadomość to, że jest adres.

Może wam udało się skorzystać z sauny lub siłowni wewnętrznej?

Oto co możemy przeczytać o stadionie miejskim na stronie Pilicy: Obiekt powstał by służyć wszechstronnemu rozwojowi mieszkańców Białobrzegów i wszystkim, którzy będą gościć w naszym mieście.

Na podstawie tych i innych naszych doświadczeń, odnosimy nieodparte wrażenie, że te nasze Białobrzegi wcale nie są takie proobywatelskie, jak by się mogło wydawać z płynących, urzędowych komunikatów. Zapewniano nas, że będzie pięknie – no i jest – no i mamy piękny Stadion, tyle że korzystanie z całego dostępnego zaplecza, utrudnione, o ile nie niemożliwe.

Dlaczego zgadzamy się żeby Majowe Dni Białobrzegów odbywały się na targowisku? Kamer na stadionie więcej niż na niejednym osiedlu. Nowoczesne oświetlenie. 711 miejsc na trybunie. Na ilu wydarzeniach kulturalno – rozrywkowych byliście na stadionach w Polsce i za granicą? A na ilu na naszym w Białobrzegach?

Tylko w 2022 roku stadion kosztował nas podatników ponad 700 000 zł i to tylko część środków z budżetu, w tym nazwijmy to „kierunku sportowym” – nie zapominajmy, o:

1. Stypendiach – pozycja stypendia różne w budżecie to – 200 000 zł

2. Środkach na przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym – 45 000 zł

3. Środkach na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – 154 500 zł

4. „Nasza” sauna, czyli gabinet odnowy biologicznej – 66 912 zł – tu można zerknąć:

https://www.facebook.com/…/pfbid02vsxfitrreFkouwN3f7etu…

Ile „zarobił na siebie” w 2022 roku stadion… UWAGA. Z tytułu – Wpływy do budżetu Gminy za użytkowanie Stadionu Miejskiego – całe 15 347 zł 23 gr.

Czy to oznacza my też możemy za taką kwotę wynająć stadion na cały rok razem z budynkami!?

Za to trybuna dorobiła się tablicy pamiątkowej za 3 000 zł – https://bialobrzegi.pl/…/thumbs/phoca_thumb_m_IMG_1881.JPG

Teraz pytania do Was, mieszkańcy:

– Czy za treningi Waszych dzieci na stadionie płacicie ? A czy dostajecie pokwitowanie? W konkursie, gdzie MKS Pilica otrzymała środki publiczne na prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, nie wykazano pobierania opłat ze środków beneficjentów, czyli Was. Warto o tym pamiętać, jeżeli płacicie za zajęcia Waszych dzieci – pamiętajcie o pokwitowaniu.

– Czy pierzecie ubrania po treningu Waszych dzieci? Niepotrzebnie – na to są przyznawane środki z pieniędzy publicznych oraz na środki czystości.

– Czy dowozicie dzieci na mecze? Może tak, a może nie, a może od niedawna – ale na ten transport także są środki przyznawane przez gminę.

Czekamy na Wasze komentarze i spostrzeżenia, a my tymczasem występujemy z kolejnym wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w tym zakresie, ponieważ odpowiedzi udzielane nam są lapidarne, i przeciągające się w czasie z 14 dni do 2 miesięcy. Ale my cierpliwi jesteśmy.

Dotarły do nas także szokujące informacje, że jedna z sekcji sportowych, którą promuje miasto w publikacjach, zostanie zamknięta, a dzieciaki nie mają alternatywy. Jak myślicie dlaczego? Smutne to wszystko. Będziemy informować. Chcielibyśmy, żeby zostali i działali dalej.

#białobrzegi #stadion #gmina #miasto #sport #działania #dostępność #publiczne #środki #budżet #wydatki

Przeczytaj również