Wszystkie

No alerts found.

Trzecie spotkanie z książką – zakończenie!

Trzecie spotkanie z książką – zakończenie!
Wstecz

Trzecie spotkanie z książką – zakończenie!

30 lipca 2023

Ostatnie spotkanie w cyklu CZYTELNICZA ŁAWECZKA, CZYLI KSIĄŻKA, KTÓRA WPŁYNĘŁA NA MOJE ŻYCIE jest już za nami.

Spotkaliśmy się na ławeczce Jeremiego Przybory, a naszym gościem była Pani Aneta Pastuszka.

Było wyjątkowo pod wieloma względami. Odmianą było to, że nie rozmawialiśmy o książce, słuchacze uraczeni zostali wierszami. Posłuchaliśmy tekstów Tuwima i Baczyńskiego.

Ciężko nam napisać coś innego niż to, że było po prostu MAGICZNIE. Klimat był taki, że tylko wiersze, czytać, pisać, odczuwać.

Nasz prowadzący – Łukasz Ufo Łukomski odpytał nauczycielkę języka polskiego, oczywiście o wierszach, o to „co autor miał na myśli”, ale i o systemie edukacji, wpływie internetu na uczniów, ponadczasowości pewnych dzieł… Długo by pisać, dobrze było być. Dziękujemy za to i za poprzednie spotkania. Pamiętajcie też o pracy domowej od Pani Anety.

Mamy swoje wnioski, obserwacje i kilka słów podsumowania całej akcji, ale to w oddzielnym poście. Obserwujcie nas uważnie.

Zakończymy fragmentem wiersza Tadeusza Gajcy „Do potomnego”:

„Niewiele wiem jak ty zapewne:

rzeka przepływa miastem moim,

a nad nią z brązu postać stoi

i domy z prawej, domy z lewej,

w których o twarzach nam podobnych

w pościelach leżą, oczy mrużą

ludzie znużeni jak obłoki

w sen zapatrzeni niby w lustro.”
______________________________________________________

Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.na lata 2021-2025, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przeczytaj również