Trzecie spotkanie z książką – zakończenie!
Ostatnie spotkanie w cyklu CZYTELNICZA ŁAWECZKA, CZYLI KSIĄŻKA, KTÓRA WPŁYNĘŁA NA MOJE ŻYCIE jest już za nami.
Spotkaliśmy się na ławeczce Jeremiego Przybory, a naszym gościem była Pani Aneta Pastuszka.
Było wyjątkowo pod wieloma względami. Odmianą było to, że nie rozmawialiśmy o książce, słuchacze uraczeni zostali wierszami. Posłuchaliśmy tekstów Tuwima i Baczyńskiego.
Ciężko nam napisać coś innego niż to, że było po prostu MAGICZNIE. Klimat był taki, że tylko wiersze, czytać, pisać, odczuwać.
Nasz prowadzący – Łukasz Ufo Łukomski odpytał nauczycielkę języka polskiego, oczywiście o wierszach, o to „co autor miał na myśli”, ale i o systemie edukacji, wpływie internetu na uczniów, ponadczasowości pewnych dzieł… Długo by pisać, dobrze było być. Dziękujemy za to i za poprzednie spotkania. Pamiętajcie też o pracy domowej od Pani Anety.
Mamy swoje wnioski, obserwacje i kilka słów podsumowania całej akcji, ale to w oddzielnym poście. Obserwujcie nas uważnie.
Zakończymy fragmentem wiersza Tadeusza Gajcy „Do potomnego”:
„Niewiele wiem jak ty zapewne:
rzeka przepływa miastem moim,
a nad nią z brązu postać stoi
i domy z prawej, domy z lewej,
w których o twarzach nam podobnych
w pościelach leżą, oczy mrużą
ludzie znużeni jak obłoki
w sen zapatrzeni niby w lustro.”
______________________________________________________
Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.na lata 2021-2025, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego