Wszystkie

No alerts found.

Szanse na transport publiczny

Szanse na transport publiczny
Wstecz

Szanse na transport publiczny

29 czerwca 2023

Od roku 2022 funkcjonuje linia autobusowa Grójec-Gietrzwałd (wieś w woj. warmińsko-mazurskie k. Olsztyna). Rozszerzona w bieżącym roku o nowe przystanki: Płońsk i Ostróda oraz wydłużona do Olsztyna. Jest to unikatowe połączenie nie wykonywane przez innych przewoźników. 

Sukces tego połączenia z roku 2022 spowodował ustanowienie nowych przystanków i wydłużenie trasy przejazdu. 

Niestety, linia kursuje tylko w soboty od 24 czerwca do 30 września. Jednak jest ona bardzo rozwojowa. Ma szansę na rozszerzenie kursowania również o niedziele i święta, a nawet na pozostawienie jako całoroczna.

Wszystko w rękach pasażerów

Warto podkreślić zaangażowanie Prezesa PKS GRÓJEC w uruchamianie nowych połączeń wykraczających poza dotychczas obsługiwany obszar w ramach regularnych linii komunikacyjnych. Nadal bowiem brakuje połączeń m.in. z Białobrzegów i Grójca do Suntago Park of Poland. Wręcza koło Żyrardowa, czyli największego wodnego kompleksu w Europie i jednego z największych na świecie. Brak połączenia z Białobrzegów i Grójca do Kozienic i Radomia. Szczególnie w weekendy i święta, czyli wtedy, kiedy najchętniej ludzie korzystają z takich rozrywek.

Jaki związek ma i może mieć linia autobusowa Grójec-Gietrzwałd-Olsztyn z Białobrzegami?

Otóż może zaczynać trasę w… Białobrzegach, tym bardziej, że Białobrzegi dysponują zajezdnią terenową spółki PKS GRÓJEC. 

Nową linię komunikacyjną Białobrzegi-Grójec-Gietrzwałd-Olsztyn można wzbogacić o kieszeniowy wjazd do Goszczyna. Obsługę mogą zapewnić kierowcy z Białobrzegów. Dla Białobrzeżan i Goszczynian takie rozwiązanie będzie bardzo korzystne: umożliwi bezpośrednie dojazdy do Warszawy, których w soboty bardzo brakuje. 

Ponadto, mając na uwadze atrakcyjność okolic Olsztyna, jako cenionego miejsca wypoczynku letniego wśród warmińskich jezior. Popularność Gierzwałdu jako miejsca kultu religijnego dla wyznawców kościoła rzymskokatolickiego. Linia będzie się cieszyła dużym powodzeniem w dojazdach do tych destynacji.

Rozpoczynanie trasy w Białobrzegach oraz wprowadzenie wjazdów do Goszczyna linii komunikacyjnej relacji Olsztyn-Gietrzwałd-Grójec przyniesie wielką korzyść mieszkańcom Powiatu Białobrzeskiego i Powiatu Grójeckiego:

– zwiększona dostępność do bardzo potrzebnej komunikacji autobusowej,

– jednocześnie zmniejszone wykluczenie transportowe,

– ułatwione dojazdy do Warszawy oraz

– umożliwi mieszkańcom  wypoczynek w malowniczej Warmii oraz zwiedzanie cennego miejsca kultu religijnego w Gietrzwałdzie.

#białobrzegi #pks #transport #publiczny #grójec #szanse #rozwój

Przeczytaj również